Atrakcje Chojnowa

Baszta tkaczy w Chojnowie

Baszta Tkaczy

Dom Tkacza usytuowany jest w zabytkowej części Chojnowa - tuż obok Baszty Tkaczy, która jest atrakcją turystyczną i jedną z wizytówek miasta.

Fontanna Tkacza

Fontanna tkacza to symbol miejskich tradycji i odwołanie do XIV - wiecznej świetności Chojnowa, kiedy to gród nad Skorą słynął z rzemiosła tkackiego. 2,5 metrowa postać z brązu z dumą prezentuje tkaninę z herbem Chojnowa - swój wyrób i tradycję. Tkanina rzeźbiona jest tak, by spływająca po niej woda tworzyła dwa strumienie wpadające do fontanny.

Baszta tkaczy w Chojnowie
Zdjęcie Zamku Piastowskiego i Muzeum Regionalnego w Chojnowie

Zamek Piastowski i Muzeum Regionalne

Zamek książęcy był jedną z rezydencji Piastów Legnicko-Brzeskich. Został zbudowany na miejscu grodu kasztelańskiego, którego istnienie potwierdza dokument z 1292 roku. W 1908 roku przekształcono go w Muzeum Regionalne które funkcjonuje do dziś.

Plac zabaw

Naszych najmłodszym Gościom, dla urozmaicenia czasu, możemy zaproponować w dni pogodne zabawę na pobliskim placu zabaw, a w czasie nie sprzyjającym spacerom - mnóstwo kolorowych zabawek.

Zdjęcie Kościóła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie
Zdjęcie Kościóła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Jest średniowieczną gotycką budowlą typu bazylikowego, przez mieszkańców potocznie nazywana Dużym Kościołem. Jest to największy tego typu obiekt w mieście oraz powiecie legnickim. Kościół położony jest w centralnej części Chojnowa, przy południowej pierzei Rynku.

Wieża Ciśnień

Monumentalny obiekt wybudowany na planie czworoboku, łączący cechy modernistyczne i klasycystyczne, wzniesiony w 1915 roku na szczycie znajdującym się we wschodniej części parku. Obiekt z racji położenia w najwyższym punkcie miasta od początku pełnił także funkcję turystyczną, stanowiąc punkt widokowy.

Wieża Ciśnień w Chojnowie
Zdjęcie Parku Piastowskiego

Park Piastowski

Jest to jeden z dwóch parków miejskich położonych w Chojnowie. Założenie parkowe powstało w 1885 roku z inicjatywy burmistrza Richarda Müllera, według projektu Eduarda Petzolda. Stanowi największy w mieście zadrzewiony teren rekreacyjny.

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

Jest to świątynia wybudowana dla katolików w latach 1909-1911. Wzniesiono ją jako neoromańską bazylikę. Zaprojektowana została przez berlińskiego architekta Oskara Hoßfelda. Kościół posiada dwuwieżową fasadę od strony wschodniej. Oryginalny wystrój wnętrza nawiązuje do romańskich bazylik. Krótkie prezbiterium zakończone półkolistą absydą oraz półkoliste arkady międzynawowe są nawiązaniem do starochrześcijańskich bazylik pułapowych

Kościół Najświętszej Marii Panny w Chojnowie
Zdjęcie Parku Śródmiejskiego

Park Śródmiejski

Drugi pod względem wielkości park w Chojnowie. Zawiera aż 15 drzew uznanych za pominiki przyrody.